Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

45. státoobčanské sliby na střeše krajského úřadu 

20. 06. 2018

Slavnostní obřady tentokrát na střeše

Na krajském úřadu se ve středu 27. června 2018 budou konat 45. SLAVNOSTNÍ OBŘADY k nabytí státního občanství České republiky. Oddělení matrik a státního občanství krajského úřadu připravuje tyto obřady vždy v zasedací síni Zastupitelstva kraje a sliby přijímá ředitel krajského úřadu.

Dne 10. září 2014 se konal první takový slavnostní obřad a od tohoto data jsme takto „přivítali“ mezi občany České republiky již 385 úspěšných žadatelů všech věkových skupin a z různých zemí světa. Mezi žadateli byli kromě občanů Ukrajiny či Ruska například občané Slovenska, Polska, Kazachstánu, Bosny a Hercegoviny, Palestiny, Jordánska, Angoly, Velké Británie, USA či Řecka. Proběhl například i obřad tlumočený do znakové řeči pro neslyšící žadatelku.

O žádosti o udělení státního občanství České republiky rozhoduje Ministerstvo vnitra. Státní občanství se nabývá složením státoobčanského slibu. Každý úspěšný žadatel u tohoto obřadu obdrží nejen „Listinu“ o nabytí státního občanství České republiky, ale i malou pozornost, která mu má připomínat tento jistě důležitý den v jeho životě.

Dne 27. června 2018 v 9 hodin složí státoobčanský slib a stane se nově občanem České republiky dalších 12 úspěšných žadatelů.

Naše oddělení pojalo tentokrát tyto obřady zcela netradičně a využije prostory vyhlídkové terasy na střeše výškové budovy krajského úřadu.

Snad nám bude nakloněno počasí !!!

Mgr. Jaroslava Ježková
alena.ondrackova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226313
Mobil: 739541531