Kraj vyškolil zdarma již přes čtyři tisíce úředníků k Zákonu o správním řádu

04. 11. 2014

Více než 4000 úředníků obcí a měst absolvovalo od roku 2005 semináře k správnímu řádu na Krajském úřadě Libereckého kraje. Zatím poslední dvoudenní seminář se koná 6. a 7. listopadu 2014 vždy od 8 hodin v multimediálním sále KÚ LK, a opět je o něj veliký zájem. Přihlášeno je cca 120 úředníků.

„Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, je základní procesní právní norma pro celou oblast veřejné správy. Její znalost je základním předpokladem pro výkon pracovní činnosti všech úředníků, a také v určitém rozsahu i politiků, ve veřejné správě,“ vysvětlil Jiří Němec, vedoucí správního odboru KÚLK, který bude přednášet, „mnohé se navíc v této oblasti vyvíjí či mění judikaturou především Nejvyššího správního soudu“.

„Nejen správní řád, ale i další přednášky a semináře pro obce a jejich úředníky děláme samozřejmě zdarma, v rámci metodické pomoci obcím,“ doplnil.

V této  práci  - zdokonalování znalostí a dovedností pracovníků obcí a měst a samozřejmě i krajského úřadu, bude kraj podle jeho slov i nadále pokračovat.

„Naší dlouhodobou strategií a cílem je totiž co nejlepší výkon veřejné správy nejen na krajském úřadě, ale také, a možná především, na všech 215 obcích Libereckého kraje,“ doplnil Jiří Němec.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz