Krajský úřad proškolí na správní řád další úředníky a zastupitele

05. 04. 2016

Kolem 5.000 úředníků obcí a měst absolvovalo od roku 2004 na Krajském úřadě Libereckého kraje semináře k správnímu řádu. Zatím poslední dvoudenní seminář se koná ve čtvrtek 7. a v pátek 8. dubna 2016 vždy od 8:00 hodin v multimediálním sále krajského úřadu, a opět je o něj obrovský zájem. Přihlášeno je 130 úředníků a volených zastupitelů.

„Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, je základní procesní právní norma pro celou oblast veřejné správy. Její znalost je základním předpokladem pro výkon pracovní činnosti všech úředníků, a také v určitém rozsahu i politiků, ve veřejné správě,“ vysvětluje Jiří Němec, vedoucí správního odboru Krajského úřadu Libereckého kraje, který bude přednášet. „Mnohé se navíc v této oblasti vyvíjí či mění judikaturou především Nejvyššího správního soudu. Nejen správní řád, ale i další přednášky a semináře pro obce a jejich úředníky děláme samozřejmě zdarma, v rámci metodické pomoci obcím,“ upřesňuje Němec.

V této činnosti, zdokonalování znalostí a dovedností pracovníků obcí a měst a samozřejmě i krajského úřadu, bude kraj i nadále pokračovat. „Naší dlouhodobou strategií a cílem je totiž co nejlepší výkon veřejné správy nejen na krajském úřadě, ale také, a možná především, na všech 215 obcích Libereckého kraje,“ dodává Jiří Němec.